Domácí

Zdravější jídlo, větší výběr. Obchodní řetězce letos chystají tyto novinky

Zdravější jídlo, větší výběr. Obchodní řetězce letos chystají tyto novinky
Zdroj: Profimedia

Obchodní řetězce připravují letos řadu změn a novinek, kterými reagují na poptávku zákazníků. Kromě výstavby nových prodejen například rozšiřují sortiment. Podívejte se na přehled, co sítě obchodů nově zavedly a co dalšího chystají v tomto roce.

Každým rokem v Česku roste počet obchodů, obchodní řetězce staví nové prodejny, aby si mohli pohodlně nakoupit i lidé z menších měst. I přes pandemii letošní rok není výjimkou a na řadě míst tak vyrostou nové pobočky. Kde všude se lidé dočkají, si můžete přečíst v článku ZDE.

Obchodní řetězce ale nemají v plánu pouze nové prodejny. Redakce TN.cz oslovila nejvýznamnější sítě obchodů, které působí v Česku, aby zjistila, jaké další novinky letos připravují. Většina z nich se pochlubila tím, co chystá a co nově zavedla, některé se ale zatím nevyjádřily.

Novinky v sortimentu

V současné době jsou bio produkty čím dál žádanější i na českém trhu. Obchodní řetězce na poptávku reagují rozšiřováním svého sortimentu, aby vyšly vstříc zákazníkům. Například Penny Market nově nabízí ovoce a zeleninu, které "splňují nejpřísnější parametry pro pěstování biopotravin," uvedl mluvčí obchodní sítě Tomáš Kubík.

Související obsah

V rámci privátní značky my Bio Penny Market nabízí citróny Primofiori, banány Cavendish, jablka Gala a další produkty, které jsou pěstovány bez umělých hnojiv a pesticidů.

Lidl nedávno do své stále nabídky zařadil proteinové jogurty a pudinky, o které je podle řetězce velký zájem. Ani Tesco nezůstává pozadu. "Rozšiřujeme a doplňujeme nabídku např. vegetariánských a veganských výrobků, na léto chystáme řadu novinek u sortimentu zmrzlin, grilování nebo produktů vlastní pekárny," prozradil mluvčí obchodního řetězce Václav Koukolíček.

Rozšířit nabídku bezmasých výrobků se chystá i Kaufland. "V rámci našeho sortimentu plánujeme novinky nejen v řadě K-take it veggie (vegetariánký a veganský sotiment), ale i v produktech řady K-Jarmark apod.," uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl.

Související obsah

"I náš sortiment zaznamená v tomto roce dalších změn," informovala mluvčí Billy Dana Bratánková. "I nadále se chceme zaměřovat na rozšiřování nabídky alternativních produktů a produktů zdravé výživy," dodala s tím, že obchodní síť Billa letos slaví 30. narozeniny, takže novinek bude podstatně více.

Technologické změny na prodejnách

Na 30 prodejnách Billy napříč Českou republikou přibudou letos samoobslužné pokladny. Kaufland se chystá v tomto roce také rozšiřovat službu expresních samoobslužních pokladen.

"Zákazníci se mohou na našich prodejnách setkat s novými násypníky na pečivo, kávomaty Perla či novými horkými pulty. Tyto novinky budeme zařazovat na stále více prodejen," uvedlo tiskové oddělení Albertu. Obchodní řetězec také v tomto roce plánuje na téměř tři desítky prodejen rozšířit elektronickou kontrolu chlazení pomocí čidel, která upozorní obsluhu na chybu.

Ochrana životního prostředí

Aktuálním světovým trendem je zvýšený zájem o téma životního prostředí, což se promítá i do fungování obchodních řetězců. Například již zmíněná značka Penny Marketu my Bio nabízí zákazníkům nejen potraviny v biokvalitě, ale je také šetrná k přírodě, tvrdí Kubík.

Související obsah

"Například mrkev bude nabízena v papírovém tácku společně se stoprocentně biodegradabilní fólií. V porovnání se standardním balením mrkve tak budou kompletně eliminovány veškeré plasty. Citrony dostanou zákazníci v kompostovatelné síťce," vysvětluje.

Lidl se zase zaměřuje na rozšiřování sítě elektronabíjecích stanic u svých prodejen. "V letošním roce jich plánujeme vybudovat téměř dvacet. Zákazníci mohou během nákupu dobít svůj elektromobil zdarma," pochvaluje si mluvčí Lidlu Tomáš Myler.

Změn se dočkali i zaměstnanci

Od 1. března Penny Market navýšil mzdy zaměstnanců v průměru o 3 procenta. "Základní mzda pokladních v případě plného úvazku bez jakýchkoli příplatků tak je nově v rozpětí 25 000 až takřka třicet tisíc korun v závislosti na délce zaměstnání," uvedl Kubík.

Související obsah

Billa navyšovala mzdy od 1. ledna, v průměru se jednalo o 5 procent. "Další novinky chystáme a budeme o nich informovat v průběhu následujících týdnů," dodala Bratánková. V lednu se zvyšovaly mzdy také zaměstnancům Albertu. "Změna se týká tisíce pokladních, skladníků, řezníků, zelinářů či pekařů, kterým se v průměru navýšily mzdy o 6 procent," uvedlo tiskové oddělení.

Mluvčí Kauflandu redakci TN.cz prozradila, že společnost v následujících měsících uvede nový benefit pro zaměstnance. O co přesně se jedná, ale zatím zůstává zahaleno tajemstvím.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz