Počasí

Dvacet stupňů a sluníčko nebo sníh. Česko čekají velké teplotní skoky!

Tento týden bychom se měli připravit na velké změny počasí. Podle meteorologů ve středu vystoupá teplota až na 23 stupňů Celsia, pak se ale znatelně ochladí, dokonce by i v nižších polohách mohl padat sníh.

Zemědělci dohánějí zpoždění, které nabrali kvůli deštivému podzimu. Jejich technika se tak nezastaví, ve velkém sejí třeba pšenici. "Jarní pšenici normálně nesejeme, ale letos byla jiná situace, protože jsme doháněli nedostatek z nezaseté ozimé pšenice," říká Jan Hašek, předseda Agrodružstva Postoupky.

A počasí jim bude přát. Stejně tak pracovníkům na jahodových plantážích nebo silničářům, kteří likvidují popadané větve u silnic. Ve velkém se aktuálně uklízejí města i vesnice. Čety zahradníků jsou vidět na mnoha místech.

Související obsah

Ještě minulý týden mrzlo, teď se ale blíží opačný extrém. Už v úterý se rtuť teploměrů na mnoha místech dostane nad dvacítku. Stejně tak ve středu i ve čtvrtek. "Teplotně tak budeme nadprůměrní až o osm stupňů v porovnání s dlouhodobým normálem. Naposledy bylo takto teplo na konce března 2017," uvádí meteoroložka Dagmar Honsová.

Naplno tak propukne letošní pylová sezóna. Velikonoční víkend ale rekordy rozhodně lámat nebude. Teploty se propadnou a opatrní budou muset být i řidiči. Nejen na hory se totiž vrátí sněhové přeháňky.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz