Koronavirus

Funguje uzavření okresů? Situace na Chebsku se výrazně změnila

Funguje uzavření okresů? Situace na Chebsku se výrazně změnila
Zdroj: TV Nova

Cheb, Sokolov a Trutnov. Právě v těchto okresech byla v únoru nejhorší situace z celé republiky. Stačil měsíc a tři průšviháři patří mezi premianty. Okres Cheb má dokonce téměř desetkrát méně nakažených než nejhorší Česká Lípa.

V pátek 12. února začala ve třech okresech v České republice platit tvrdá pravidla. Šlo o okresy Cheb, Sokolov a Trutnov, protože právě v nich byla situace nejhorší. 

Zákaz cestování z okresů kromě práce, školy nebo návštěvy lékaře v nich měl platit do konce února. Od 1. března ale stejná pravidla platí pro všechny okresy v České republice. 

Cheb, Sokolov a Trutnov jsou tak v tvrdé uzávěře už více než šest týdnů a opatření zřejmě přináší výsledky. Všechny tři okresy nyní patří mezi oblasti s nejméně novými nakaženými na 100 tisíc obyvatel.

Související obsah

Okres Cheb je dokonce s velkým náskokem nejlepší a k úterý hlásil jen 69 nakažených na 100 tisíc obyvatel. To je téměř desetkrát méně než momentálně nejhorší Česká Lípa, kde je na 100 tisíc obyvatel nakaženo 604 lidí.

A daří se i Trutnovsku (145 nakažených) a Sokolovsku (171). Pod hodnotou 200 nakažených na 100 tisíc jsou kromě nich už jen okresy Karlovy Vary (146), Náchod (168) a Jeseník (192).


Situace v okresech se výrazně liší

Naopak nejhůř jsou na tom po České Lípě okresy Děčín (573) a Jindřichův Hradec (535).

Současná tvrdá protikoronavirová opatření mají platit minimálně do Velikonoc. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) totiž fungují. Jak obhajoval jejich platnost, se podívejte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz