Domácí

Rozvolňování až po Velikonocích. Ministr hovořil i o cestování po Evropě

Ve středu se sešel Ústřední krizový štáb, aby projednal koronavirovou situaci v Česku. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po jednání hovořil o tom, kdy by se mohlo začít řešit postupné rozvolňování bezpečnostních opatření, prioritou je podle něj návrat dětí do škol. Také hovořil o budoucím cestování po Evropě, podle něj budou omezení v mnoha evropských zemích platit pravděpodobně i v budoucnu.

Podle ministra vnitra se situace postupně sice zlepšuje, trend je pozitivní, situace v Čechách se uklidňuje, situace na Moravě je složitější, stále je ale třeba dodržovat bezpečnostní opatření a to zejména v době blížících se Velikonoc.

Ministr poděkoval všem občanům za dodržování bezpečnostních opatření, situace v nemocnicích je ale i přes zlepšení stále velmi vážná, je proto třeba nařízení vlády i nadále dodržovat.

Po Velikonocích přijde podle Hamáčka vyhodnocení situace a pak se bude řešit, jestli bude možné přistoupit k postupnému rozvolňování.

Související obsah

Velké téma je v souvislosti s blížícím se létem cestování. Podle Hamáčka na rozdíl od Česka v mnoha státech čísla nově odhalených případů spíše stoupají, je podle něj pravděpodobné, že omezení pro cestování po Evropě budou i nadále trvat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz