Krimi

Zdemolované vlaky! Policisté hledají vandala, který ničí vlaková kupé

Policisté na jihu Čech řeší opakované ničení kupé ve vlacích. Má je pravděpodobně na svědomí jeden člověk, způsob ničení je totiž podle policie stejný.

Škoda, kterou vandal v posledních měsících způsobil, přesahuje několik desítek tisíc korun. Zřejmě nožem rozřezává sedadla ve vlacích, která tím úplně zničí.

Policisté už evidují více než desítku takto poškozených vagonů. Nevylučují, že by je mohl mít na svědomí jeden vandal. Podle policie je jisté to, že ve vlacích často cestuje kolem čtvrté hodiny odpoledne.

Související obsah

Poškodil už několik vlaků na tratích kolem Veselí nad Lužnicí. Jednu z posledních souprav poničil na trati z Veselí nad Lužnicí směrem na Prahu. Policisté se proto obracejí na cestující, jestli si nevšimli něčeho podezřelého.

Terčem vandalů se vlaky stávají velmi často. Většinou je ničí sprejeři, takových útoků zaznamenali policisté za poslední rok mnohem více než v předešlých letech. Podle statistik je to až o deset procent.

Související obsah

V loňském březnu a dubnu dokonce lidé pořádali ve vagonech mejdany, protože v té době dráhy omezovaly počty průvodčích, a tím i dozor nad cestujícími. Škody i v těchto případech přesahovaly desítky tisíc korun.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz