Koronavirus

Na kontroly karantény a opatření vyrazí hygienici spolu s policií

Ministerstvo zdravotnictví a policie se domluvily na spolupráci ohledně kontrol dodržování karantén. Na kontrolách se budou podílet hlavně policisté a pracovníci hygieny.

Jádrem ve čtvrtek oznámené dohody mezi ministerstvem zdravotnictví a policií je systém předávání informací krajským hygienám, které se týkají karanténních opatření a izolací. Tyto informace pak budou moci využít i hlídky při namátkových kontrolách včetně těch silničních.


"Abychom dokázali efektivně čelit epidemii onemocnění covid-19, je důležité aktuálně platná protiepidemická opatření co nejdůsledněji dodržovat. Jsem proto rád, že jsme se dohodli s Policií ČR na společném postupu. Pomoc policistů zároveň částečně uleví krajským hygienickým stanicím, jejichž zaměstnanci jsou vytížení trasováním a řešením nepříznivé epidemické situace,“ zmínil přínos dohody ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Související obsah


Na kontrolách se tak budou podílet jak hygienici, tak policisté. Podrobnosti je nutné dohodnout na krajské úrovni. "Věřím, že díky této dohodě ještě více zlepšíme spolupráci mezi Krajskými hygienickými stanicemi a Policií ČR. Ze své vlastní zkušenosti vím, jak jsou zaměstnanci hygien vytížení. Pokud se nyní mohou spolehnout na pomoc Policie ČR i v této oblasti, o to více času mohou věnovat například trasování či posuzování chorob z povolání,“ dodala pověřená hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová.
 

Policie kontrolovala ve fitness centru v Brně, v podniku cvičilo 19 lidí. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz