Zahraničí

Soud kvůli smrti Floyda pokračuje. Na veřejnost se dostalo nové video

Ve Spojených státech pokračuje soudní proces s policistou, který je obviněný z vraždy George Floyda. Na veřejnost se dostalo nové video z incidentu, jde o záznam z kamery během zatýkání.

25. května 2020 v osm hodin večer přijel policista Derek Chauvin se svým kolegou před obchod, jehož majitel ohlásil, že se u nich muž snažil platit falešnou bankovkou. Na místě už byla v té chvíli jiná jednotka, která se marně snažila dostat Floyda do auta. Ten tvrdil, že má klaustrofobii.

"Nejsem zlý chlap! Jsem klaustrofobik, prosím," nechal se slyšet Floyd. V autě ale vydržel jen několik vteřin. Tvrdil, že uvnitř nemůže dýchat. Ve chvíli, kdy se dostal z auta na druhé straně, chytil ho Chauvin pod krkem a snažil se ho dostat zpět do vozu - ale marně. Následovaly momenty, které zná celý svět.

Případ smrti recidivisty Floyda je jedním z nejsledovanějších v novodobé americké historii. Soud sleduje i prezident Joe Biden.

Související obsah

"Případ upozornil spoustu lidí na to, jakou rasovou nespravedlnost a nerovnost zažívají členové některých komunit každý den. Soudní proces bude pozorně sledovat. Určitě mu také budou poskytnuty aktualizované informace," vysvětlila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová.

Policista Derek Chauvin je obviněný ze zabití, vraždy druhého stupně a třetího stupně. Devět minut klečel při zatýkání Floydovi na krku, hrozí mu až 40 let za mřížemi.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz