Fotbal

Konec poklekání před zápasem? Premier League přišla se zásadní změnou

Konec poklekání před zápasem? Premier League přišla se zásadní změnou
Tomáš Souček poklekává před zápasem Zdroj: profimedia.cz

Pokleknutí jakožto symbol podpory hnutí Black Lives Matter možná nadobro vymizí z anglické Premier League. Podle samotných klubů totiž gesto ztratilo svůj význam.

Podle webu Daily Mail se minulý čtvrtek sešlo 20 kapitánů týmů z Premier League a řešilo se, zdali se i v nové sezoně bude klečet před začátkem utkání. Zástupci jednotlivých týmů se nakonec dohodli, že se tento druh podpory hnutí Black Lives Matter omezí, jelikož samotné gesto ztrácí svůj význam. 

Poklekávat se tak bude pravděpodobně jen při vybraných televizních zápasech, aby mělo gesto co největší dosah. Záležet také bude na konkrétní domluvě mezi jednotlivými týmy. 

Související obsah

​​Finální podoba tohoto nového rozhodnutí by měla být jasná před startem Premier League v pátek, kdy se v předehrávce proti sobě utkají Crystal Palace a Arsenal. 

Související obsah

​Ostatně někteří hráči s tímto gestem nesouhlasili už v předchozí sezoně. Například fotbalista Marcos Alonso z Chelsea už před zápasem nepoklekává. "Jsem plně proti rasismu i jiným ostatním formám diskriminace. Dám ale spíše přednost tomu, abych ukázal na odznak, kde je napsáno: 'Ne rasismu.' Dělají to tak i v jiných sportech a ve fotbale v jiných zemích," prohlásil španělský levý bek v minulé sezoně. 

Liverpool má první titul v sezoně, v poháru porazil Manchester City:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události