Koronavirus

Kájova maminka zemřela po porodu. Kamarádkám se podařila úžasná věc!

Kájova maminka zemřela po porodu. Kamarádkám se podařila úžasná věc!
Zdroj: facebook

Obrovskou vlnu solidarity vyvolal mezi lidmi příběh maminky, která v březnu zemřela krátce po porodu chlapečka. Její kamarádky chtěly podpořit zdrceného tatínka i malého Káju. Uspořádaly proto sbírku, která měla být čistě přátelskou výpomocí. Příběh ale oslovil stovky lidí, kamarádkám se tak podařilo něco úžasného. Pro rodinu zesnulé Wendy získaly statisíce korun!

Příběh z Mělnicka opět dokazuje, jak se lidé dokážou v případě nouze semknout a vzájemně si vypomoct. Koronavirus zasáhl životy mnoha rodin, přesto se najdou lidé, kteří v sobě stále nacházejí soucit a pochopení.

Své o tom ví i mladé ženy, kterým před nedávnem zemřela kamarádka. Ta se krátce před porodem nakazila covidem-19. Měla problémy s intenzivním kašlem i dýcháním, přesto dokázala na svět přivést chlapečka. Její tělo ale bylo příliš vyčerpané nemocí, o několik dní později zemřela.

"Den po porodu jí lékaři zjistili oboustranný zápal plic a převezli ji na ARO, napojili na kyslíkovou masku a po pár dnech uvedli do umělého spánku, aby tělo mohlo odpočívat. Všichni věřili, že tohle jí pomůže a ona bude brzy doma u svého malého chlapečka a skvělého tatínka, který se od porodu staral, aby malému Kájovi nic nescházelo. Měla tu největší motivaci. Žít pro svého syna a rodinu! Ale bohužel v úterý 9. března 2021 po týdnu v umělém spánku se její srdíčko zastavilo a Wendy svůj životní boj prohrála,“ svěřily se nešťastné kamarádky.

Související obsah

Na malého Káju tak zůstal tatínek sám. Kamarádky mu chtěly pomoct, a tak mezi přáteli na facebooku nechaly kolovat výzvu. "Pro Karla, tatínka malého Káji, to teď bude velmi složitá a nelehká situace. Je ale opravdu statečný a stará se o malého Káju, jak nejlépe umí, je skvělý táta. Tímto nás napadlo uspořádat kamarádskou sbírku a chceme Vás požádat o dobrovolný finanční dar pro dva statečné kluky, aby věděli, že tu na to nejsou a nikdy nebudou sami,“ prosily.

A sbírka byla úspěšná. Rychle se začala šířit na sítích, desítky lidí chtěly pomoct. Kamarádkám se tak podařilo něco, co nečekaly.

"Vážení dárci, velmi rádi bychom Vám všem touto cestou poděkovali za finanční dar pro oba kluky! Je to neuvěřitelné a nedokážeme ani slovy vyjádřit, co jste dokázali Malému a velkému Kájovi k dnešnímu dni přeposíláme neuvěřitelných 538.000 Kč," oznámily na sociálních sítích hrdé kamarádky.

Sbírka měla původně probíhat pouze mezi přáteli, mezi lidmi ale vyvolala obrovskou vlnu solidarity. "Jste úžasní, skvělí a báječní! Nesmírně si toho vážíme a přijměte naše OBROVSKÉ DÍKY za projevenou podporu," dodaly mladé ženy.

Podobný případ se stal i na Slovensku. Žena zemřela jen pár hodin po narození dcerky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz