Domácí

Zima se ještě nevzdává! ČHMÚ varuje před silným větrem, sněžením i náledím

Zima se ještě nevzdává! ČHMÚ varuje před silným větrem, sněžením i náledím
Zdroj: Profimedia

Česko v pondělí zasáhne velmi silný vítr, který by v nárazech na horách mohl dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině. Meteorologové proto vyhlásili výstrahu, současně také varovali před dalším intenzivním sněžením a také náledím.

V pondělí přes naše území přejde studená fronta, za kterou k nám pronikne studený vzduch od severozápadu. V Česku bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) foukat čerstvý jižní až jihozápadní vítr, který může dosahovat v nárazech rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině. Na horách to může být až 110 kilometrů v hodině.

Výstraha před silným větrem je platná od pondělí 7:00 až do 21:00, vyhlášena byla pro všechny kraje České republiky.

Současně ČHMÚ vyhlásil také výstrahu před silným sněžením. Ta je platná od pondělního poledne pro Prahu, Středočeský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočinu a části Jihomoravského kraje (Blansko, Boskovice, Tišnov).

Související obsah

V 18:00 pak začne výstraha před silným sněžením naopak platit v částech Olomouckého kraje (Jeseník, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh), Zlínského kraje (Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín) a Moravskoslezského kraje (Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov, Třinec).

Meteorologové také upozorňují také na možnou tvorbu náledí od pondělích 18 hodin až do úterního dopoledne. Výstraha před náledím bude platná pro celou republiku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz