Domácí

Pozor na práci z domova! Kamery často odhalí víc, než bychom chtěli

Až tři miliony Čechů musely svou práci přesunout domů a jsou se svým zaměstnavatelem nebo zákazníky ve styku jen on-line. A tím dochází i k zajímavým situacím. Kamery totiž někdy odhalí víc, než by si lidé přáli. Třeba neumyté nádobí nebo spodní prádlo místo obleku.

Vše, co vidí vaši kolegové a obchodní partneři, by mělo být stejné jako na běžné pracovní schůzce nebo poradě. Takový je názor odborníků.

"Během karantény a home office jsme zlenivěli. Muži se přestali holit a ženy česat a malovat. Doporučuji se chovat vždy tak, jako kdybychom byli autenticky na poradě a schůzce," říká odborník na etiketu Ladislav Špaček. "Nemyslím, že si naši obchodní partneři a kolegové zaslouží vidět nás s ospalky anebo v županu," přidává se lektor etikety Daniel Šmíd.

Související obsah

Být upravený a svým vzhledem reprezentovat během online vysílání vyžaduje po svých zaměstnancích i Georgij Margritov, podnikatel zabývající se mezinárodním obchodem. "Když máme home office poradu, chodím v pracovním oblečení. Osvědčilo se mi, že když člověk dodržuje disciplínu, tak tomu odpovídá i jeho výkon," říká.

Často se také stává, že si zaměstnanci před začátkem porady nevšimnou, že je kamera zapnutá - a snaží se ještě narychlo upravit. A o komické situace se mohou postarat  i rodinní příslušníci. "Měl jsem výběrové řízení a přiběhla dvouletá dcera, tak jsem si ji posadil na klín - ten uchazeč se smál, ale říkám, stane se, je to home office," vypráví jeden z podnikatelů.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz