Domácí

Budoucí prvňáčci přišli o zápis do škol. Mohli přijít jen rodiče

Od začátku dubna se v Česku, převážně elektronicky, rozjely zápisy dětí do prvních tříd. Ve zlínských školách ale byl k zápisu vybraný pátek, kvůli pandemii koronaviru ve výrazně ochuzené podobě. Děti k němu nesměly a rodiče museli například čekat před školou, aby se ve třídách nepotkávali.

Bez dětí, a hlavně aby docházelo k co nejmenšímu kontaktu. Někde rodiče přicházeli na zápis do škol na rezervovaný čas, jinde čekali venku, až na ně přijde řada.


"Pan školník vymyslel takový systém, tak abychom rodičům tady poskytli konzultaci, případně s nimi vyplnili všechny potřebné formuláře," řekl ředitel ZŠ Dřevnická Pavel Dvořák.

Související obsah


Namísto prvního setkání dětí s učiteli tak byl i letos zápis do prvních tříd hlavně ve znamení papírování. Zápis šlo udělat i elektronicky nebo přihlášku poslat poštou, přesto řada rodičů raději vyrazila dítě zapsat osobně. Podle ředitelů je počet odkladů zatím stejný jako v předchozích letech. Na konečná čísla je ještě třeba počkat.


To, že děti nemohly být u zápisu, by jejich vztah ke škole nemělo ovlivnit. "Děti jsou prostě mladí živočichové, kteří jsou vysoce adaptabilní," prohlásil psycholog Miroslav Krejčíř.
 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz