Koronavirus

Žáci z uměleckých škol se nemusí testovat. Ministr to neumí vysvětlit

Žáci uměleckých škol se vrátí k výuce bez nutnosti podstupovat testy na koronavirus. Testovat se budou pouze učitelé. Hrozí tak, že žáci mohou své kantory nakazit. Proč ale mají umělecké školy oproti normálním výjimku, nedokázal ministr zdravotnictví vysvětlit.

"Já tuto informaci nevím, určitě se na to podívám,“ řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Počty pozitivních na covid-19 po Velikonocích opět vzrostly, a tak se odborníci bojí návratu dětí do uměleckých škol. Tam se totiž studenti testovat nemusí.


"Nepřišel jsem na žádný důvod, proč by umělecké školy měly být z testování vyňaty,“ tvrdí virolog Jan Pačes.

Související obsah


"V této době jakékoliv rozvolňování, které není doprovázeno testováním, je rizikové,“ přidává se virolog Václav Hořejší.


Odborníkům se to nelíbí, někteří rodiče to ale vítají. "Většinou byli rodiče rádi, že děti testované nebudou. Co se týče všech mých žáků, tak mám potvrzeno, že se vrátí na prezenční výuku a už se moc těší,“ řekla učitelka Hana Vašíčková.


Ředitelé škol mají napilno, aby všechno do pondělí stihli. O návratu se dozvěděli na poslední chvíli. "Vláda to schválila v úterý, ale v datových schránkách škol se to objevilo až ve čtvrtek dopoledne,“ postěžoval si ředitel umělecké školy Tomáš Uhlíř.

Související obsah

Rozhovor s předsedou Asociace základních uměleckých škol (AZUS ČR) Tomášem Kolafou: 


Rozvolnění se netýká kolektivních kroužků, jako například zpěvu, malování nebo jiných uměleckých oborů.

Jak reagují rodiče na distanční výuku svých dětí, se můžete podívat v reportáži TV Nova od reportérky Barbory Slavíkové: 


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz