Zahraničí

Princ Harry se vrátil kvůli pohřbu dědečka do Londýna! Je v karanténě

Princ Harry se vrátil kvůli pohřbu dědečka do Londýna! Je v karanténě
Zdroj: Profimedia

Britský princ Harry už podle médií přicestoval zpátky do Londýna, aby mohl uctít památku svého dědečka, prince Philipa. V současné době má být v karanténě. Manželka Meghan zůstala v Kalifornii, lékaři jí kvůli pokročilému těhotenství nedoporučili cestovat.

Britský princ Harry je opět ve Velké Británii. Aktuálně zůstává v karanténě, v sobotu se pak má účastnit pohřbu prince Philipa, oznámila v pondělí televize Sky News.

Podle svědků princ Harry dorazil v neděli po poledni, viděli ho na londýnském letišti Heathrow. Podle portálu The Sun na něj čekali členové ochranky, kteří ho převezli zřejmě do Kensingtonského paláce. 

Účast vévody ze Sussexu na pohřbu prince Philipa potvrdil Buckinghamský palác v sobotu. Harryho manželce Meghan lékaři nedoporučili cestovat s ohledem na její pokročilé těhotenství.

Související obsah

Harry sice nebude mít v době pohřbu ukončenou povinnou desetidenní karanténu, epidemiologické předpisy v Anglii ji však umožňují porušit v případě, že se jedná o citlivé záležitosti, jako jsou právě třeba pohřby.

Princ má nyní navíc šanci pokusit se napravit vztahy v královské rodině, které silně zhoršil nedávno odvysílaný rozhovor Harryho a Meghan s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou.

Princ Philip, manžel britské královny Alžběty II., zemřel v pátek ráno ve věku 99 let na Windsorském zámku. Jeho pohřeb proběhne za účasti 30 lidí s ohledem na aktuální epidemické předpisy. Původně přitom mělo dostat šanci se s princem rozloučit na 800 lidí.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Velká Británie vyhlásila osmidenní státní smutek za prince Philipa. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz