Domácí

Po dlouhé době a hned vysvědčení. Někde začala výuka netradičně

Po dlouhých týdnech se v pondělí otevřely i malotřídní základní školy. Jejich žáci ale budou mít na rozdíl od velkých základních škol ve městech prezenční výuku nepřerušovanou. Někde začali i netradičně - třeba vysvědčením.

Kvůli testování přišli prvňáčci do malé základní školy v Loukově už o hodinu dřív. Po dvaceti minutách je začaly střídat další ročníky. Teprve když testy prošly všechny děti, začalo se s výukou.

"Ani jsem nečekala takovou krásnou výzdobu, co mi tady udělali, takže je to super," pochvalovala si Renata Pospíšilová, jedna z místních učitelek.

Související obsah

Malé školy dostaly výjimku, pro první stupeň se tu nepočítá s rotační výukou. Všichni žáci se tak ráno vrátili znovu do lavic. "Budeme mít pravidelný režim, tak jak jsme zvyklí. A bude to pro ně daleko přínosnější než ta distanční výuka," má jasno ředitelka ZŠ Loukov Marie Syryčanská.

Jiné bylo i to, že například právě v této škole na Kroměřížsku začali restart školního roku rozdáváním pololetního vysvědčení. "Výuka ve škole je lepší, protože paní učitelka se nám na onlinu někdy seká a ve škole ne," popsal jeden ze zdejších žáků. I tady ale bude pokračovat školní rok bez zpěvu a tělocviku.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz