Domácí

Takhle dál žít nemůžeme, je třeba návrat k normálu, má jasno Jurečka

Šéf lidovců Marian Jurečka se v úterní Snídani s Novou podivil aktuálním změnám ve vládě. Kriticky se vyjádřil také k (ne)připravenosti testování dětí, které se v pondělí částečně vrátily do lavic.

"Já těm výměnám zkrátka nerozumím, odcházejí ministři, kteří neměli žádné kauzy a pracovali dobře," okomentoval Jurečka odchody ministrů zdravotnictví a zahraničí Jana Blatného (za ANO) a Tomáše Petříčka (ČSSD).

Zvlášť Petříček podle něj odváděl svoji práci dobře a hájil zájmy Česka. "Byl tam dlouhodobý tlak prezidenta (Zemana), který si určuje, kdo má ve vládě být," myslí si šéf lidovců. Nelíbí se mu ani to, že resort zahraničí dočasně přebral ministr vnitra Jan Hamáček. "Je to ukázka nezodpovědné politiky, žádný superministr není schopný vést dva resorty," uvedl.

Související obsah

Dařit se prý v poslední době začalo i odvolanému Janu Blatnému. Jurečka doufá, že v nastaveném směru bude pokračovat i jeho nástupce Petr Arenberger (za ANO). Zároveň ale šéf lidovců vyjádřil obavu, aby angažmá nového ministra nevedlo pouze k co nejrychlejšímu schválení ruské vakcíny Sputnik V pro použití v Česku.

Šéf lidovců se vyjádřil také k postupnému rozvolňování opatření, díky němuž se mohla tento týden vrátit do tříd část dětí. "Je nutné dělat postupné kroky, abychom se vrátili k normálu. Přibývá i očkovaných a zkrátka nemůžeme takhle žít další týdny a měsíce, potřebujeme i sportovat," vypočítává Jurečka.

Zároveň ale tvrdí, že testovací sady pro školáky dorazily nekompletní a jeho manželka tak musela o víkendu "vystříhávat stojánky na zkumavky." A nechápe, proč nezačaly fungovat i takzvané dětské skupiny. Celý rozhovor se šéfem lidovců si můžete pustit pod titulkem článku.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz