Domácí

Pravidla pro cesty do Německa se mění, přísné hraniční kontroly končí

Od půlnoci ze středy na čtvrtek končí stálé kontroly na česko-německých hranicích. Ty Berlín zavedl před dvěma měsíci kvůli špatné epidemické situaci v Česku. A pojí se s tím i řada změn.

Změna nastane především pro řidiče kamionů, kteří dosud museli mít při překročení hranice negativní test na koronavirus. Ten od středeční půlnoci po řidičích vyžadován nebude, pokud se v Německu zdrží na dobu kratší než 72 hodin.

Změna se týká také pendlerů. Ti museli mít potvrzení, že jsou nezbytní pro německé hospodářství. Nově jim bude stačit pouze potvrzení, které jim vydá zaměstnavatel. Nadále se ale budou muset prokázat negativním testem na koronavirus, který nesmí být starší než 48 hodin. A jednou týdně se musejí předem elektronicky zaregistrovat.

Související obsah

Pro běžné občany se ale nic nemění, do Německa například za nákupy cestovat dál nemohou. Výjimku mají pouze příbuzní s negativním testem a registrací, kteří, aby se vyhnuli karanténě, nesmějí v Německu strávit víc než 72 hodin. Čechům, kteří by přísná opatření porušili, hrozí vysoká pokuta a také desetidenní karanténa.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz