Domácí

Nový experimentální lék na covid-19. Vyvinula jej liberecká společnost

Nový experimentální lék na covid-19. Vyvinula jej liberecká společnost
Zdroj: Profimedia

Farmaceutická společnost InStar Technologies z Liberce vyvinula nový lék. Přípravek bude nyní testován. Pokud budou testy úspěšné, měl by napomoci zamezit vážným průběhům nemoci covid-19.

Experimentální lék je ve formě tenkého papírku, který se rychle rozpustí v dutině ústní. Právě toto jednoduché podání považuje výrobce za jeden z mnoha benefitů. Pacienti nemusí polykat tablety ani jim nemusí být píchány injekce.


Libereckou firmu už loni oslovily farmaceutické společnosti ze zahraničí s žádostí o vývoj a následnou výrobu nového léku pro pacienty nakažené koronavirem. Léčba vyvinutého přípravku je cílena na zdravotní stavy, které jsou spojené s potenciálně smrtelným množstvím prozánětlivých cytokinů a chemokinů. Přípravek je proto určen jako ochrana pro pacienty, u kterých by se mohly objevit dýchací potíže.
 

Související obsah

Nový experimentální lék bude velmi brzy nasazen v rámci klinického hodnocení v USA. Zároveň společnost InStar Technologies zahájila potřebné kroky se Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL), která vedou k povolení.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

Na Děčínsku se otevřou školy, další případy brazilské mutace se neobjevily. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

ak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz