Domácí

Ženy podcenily hory: Půlmetrovým sněhem se jedna brodila v džínách

Ženy podcenily hory: Půlmetrovým sněhem se jedna brodila v džínách
Zdroj: Horská služba

V Beskydech uvízly v hlubokém sněhu šestašedesátiletá žena s dcerou. Starší turistka podcenila své síly, její dcera zase vybavení do hor. Zachraňovali je horští záchranáři.

Mladší z žen se obrátila na dispečink horské služby ve středu kolem páté hodiny odpoledne. Turistky nedbaly horské výstrahy a vyrazily na túru. V hlubokém sněhu ale starší z nich došly síly.

  

"Vyjeli jsme k zapadlým turistkám na terénní technice, ale nakonec jsme se k nim museli dostat na skialpech," popsal zasahující člen Horské služby Beskydy Marcel Svoboda. Ženy uvízly asi kilometr od rozcestí Malého Polomu, kde je teď asi půl metru sněhu. Ani to ale ženy od výletu neodradilo, mladší na výlet vyrazila dokonce v džínách.

 

Související obsah

  

Podobných případů podle mluvčího horské služby Radka Zemana bylo v zimě i na začátku jara hodně. Kvůli zavřeným lyžařským areálům v horách ubylo lidí se zkušenostmi, naopak výrazně přibylo těch, kteří před epidemií koronaviru do hor příliš nejezdili.

"Říkáme tomu, že vyměnili nákupní centrum za túru v horách. Jsou to lidé, kteří na túry v horách nejsou oblečeni, nemají žádné zkušenosti a podceňují počasí. Nerad bych někoho odrazoval, ale je potřeba hory nepodceňovat," doplnil mluvčí HS Zeman.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz