Zahraničí

Spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter má domy za miliony dolarů

Spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter má domy za miliony dolarů
Zdroj: Profimedia

Patrisse Cullorsová, spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží), skoupila několik luxusních domů v Kalifornii. Představitelé hnutí odmítli, že by je financovala z prostředků jeho nadace.

Black Lives Matter (BLM) vzniklo ve Spojených státech v roce 2013 na protest proti policejní brutalitě a rasismu vůči černochům. Z poslední doby je známé zejména z protestů po smrti George Floyda, kterému policista klečel při zatýkání přes devět minut na krku.

Související obsah

Cullorsová, jež sama sebe označuje za fundovanou marxistku, vlastní podle deníku New York Post v Los Angeles a okolí čtyři luxusní domy, které koupila za více než tři miliony dolarů (přes 65 milionů korun). Posledním přírůstek z minulého měsíce je dům poblíž Malibu za 1,4 milionu dolarů.

Nedávno si pak byla prohlédnout nemovitost na Bahamách v exkluzívní letovisku, kde mají své domy Justin Timberlake či Tiger Woods a kde se ceny pohybují mezi pěti až 20 miliony dolarů.

Související obsah

“Marxistka“ Cullorsová podle webu The Epoch Times tvrdí, že to není v rozporu s její ideologií. Řekla, že svůj život věnuje podpoře černochů, a to včetně a zejména členů své rodiny. A stejně jako mnoho černých lidí do své rodiny investuje, a rozhodla se pro tento způsob.

Nadace BLM, jejíž je Cullorsová výkonnou ředitelkou, vydala prohlášení, že dotyčná svou funkci vykonává zdarma jako dobrovolnice. V dřívějších letech od založení hnutí do roku 2019 obdržela celkem 120 tisíc dolarů na náklady spojené s funkcí mluvčí a na politicko-vzdělávací činnost. Nadace zdůraznila, že ze zákona nemůže financovat soukromé aktivity zaměstnancům ani dobrovolníkům.

Související obsah

Patrisse Cullorsová podle The Epoch Times loni podepsala několikaletou smlouvu na programování s velkou televizní společností.

Článek o New York Post o nákupech nemovitostí spoluzakladatelkou Black Lives Matter vzápětí zablokoval svým uživatelům Facebook, stejně jako obdobné pojednání o jejím “mnohamiliónovém impériu“ v bulvárním Daily Mail. Sociální síť to zdůvodnila ochranou osobních údajů. Kritici však namítají, že se hnutí stalo chráněnou „posvátnou krávou“, proti které se na sociálních sítích nesmí napsat nic zpochybňujícího.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz