Domácí

"Putin je vrah!" Při protestech před ruskou ambasádou zasáhli těžkooděnci

Před ruskou ambasádou v pražské Bubenči se uskutečnily protesty. Ty odstartovaly už v noci, kdy skupina lidí polila vchod velvyslanectví větším množstvím kečupu, který měl symbolizovat prolitou krev. Podle reportérky TV Nova, která byla na místě, museli v neděli odpoledne při protestech zasahovat i těžkooděnci. Většinu času ale demonstrace probíhala v poklidu.

Před ruskou ambasádou v Praze se v neděli sešly desítky lidí, kteří si přinesli megafony a transparenty s protiruskými hesly. Během protestů zaznívala slova jako: "Putin je vrah!" či "Hanba! Teroristický čin!" Okolo půl třetí odpoledne policejní mluvčí Jan Daněk informoval, že na místě je zhruba stovka demonstrantů a akce probíhá poklidně.

"Policejní hlídky jsou na místě, zasahovat zatím nemusely," sdělil redakci TN.cz. Krátce na to se ale situace na místě začala přiostřovat. K protestujícím se připojili i příznivci Ruska a došlo mezi nimi k potyčkám. Zřejmě z důvodu neuposlechnutí výzvy policie musela zajistit jednoho muže.

Související obsah

"Situace před ruským velvyslanectvím se začala vymykat kontrole. Zhruba hodinu po začátku setkání museli zasahovat těžkooděnci," informovala z místa před třetí hodinou odpoledne reportérka TV Nova Karolína Pavlínová. O chvíli později se ale protesty opět uklidnily. Po třetí hodině se demonstrace začala chýlit ke konci.

Velvyslanectví protestující potřísnili kečupem

Protesty před ambasádou odstartovaly už v noci. Asi ve dvě hodiny po půlnoci u hlavní brány na náměstí Borise Němcova se najednou vynořil ze tmy tucet lidí a dal se do práce. Kýble kečupu skončily rozlité na zdi u vjezdových vrat.

Související obsah

“Putinův teroristický režim má na rukou krev, teď už i českých občanů, dopustil se teroristického činu na území České republiky,“ vysvětlil TV Nova jeden z protestujících s tím, že krev symbolizoval právě kečup. Akce byla podle něj spontánní.

Policisté odvezli sedm lidí na služebnu k podání vysvětlení. Ještě předtím přišli před vjezd velvyslanectví tři mladí lidé s nahlas puštěnou písní Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka.

Takto to před ruskou ambasádou vypadalo v noci. Podívejte se na záběry TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz