Domácí

"Putin je vrah!" Při protestech před ruskou ambasádou zasáhli těžkooděnci

Před ruskou ambasádou v pražské Bubenči se uskutečnily protesty. Ty odstartovaly už v noci, kdy skupina lidí polila vchod velvyslanectví větším množstvím kečupu, který měl symbolizovat prolitou krev. Podle reportérky TV Nova, která byla na místě, museli v neděli odpoledne při protestech zasahovat i těžkooděnci. Většinu času ale demonstrace probíhala v poklidu.

Před ruskou ambasádou v Praze se v neděli sešly desítky lidí, kteří si přinesli megafony a transparenty s protiruskými hesly. Během protestů zaznívala slova jako: "Putin je vrah!" či "Hanba! Teroristický čin!" Okolo půl třetí odpoledne policejní mluvčí Jan Daněk informoval, že na místě je zhruba stovka demonstrantů a akce probíhá poklidně.

"Policejní hlídky jsou na místě, zasahovat zatím nemusely," sdělil redakci TN.cz. Krátce na to se ale situace na místě začala přiostřovat. K protestujícím se připojili i příznivci Ruska a došlo mezi nimi k potyčkám. Zřejmě z důvodu neuposlechnutí výzvy policie musela zajistit jednoho muže.

Související obsah

"Situace před ruským velvyslanectvím se začala vymykat kontrole. Zhruba hodinu po začátku setkání museli zasahovat těžkooděnci," informovala z místa před třetí hodinou odpoledne reportérka TV Nova Karolína Pavlínová. O chvíli později se ale protesty opět uklidnily. Po třetí hodině se demonstrace začala chýlit ke konci.

Velvyslanectví protestující potřísnili kečupem

Protesty před ambasádou odstartovaly už v noci. Asi ve dvě hodiny po půlnoci u hlavní brány na náměstí Borise Němcova se najednou vynořil ze tmy tucet lidí a dal se do práce. Kýble kečupu skončily rozlité na zdi u vjezdových vrat.

Související obsah

“Putinův teroristický režim má na rukou krev, teď už i českých občanů, dopustil se teroristického činu na území České republiky,“ vysvětlil TV Nova jeden z protestujících s tím, že krev symbolizoval právě kečup. Akce byla podle něj spontánní.

Policisté odvezli sedm lidí na služebnu k podání vysvětlení. Ještě předtím přišli před vjezd velvyslanectví tři mladí lidé s nahlas puštěnou písní Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka.

Takto to před ruskou ambasádou vypadalo v noci. Podívejte se na záběry TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz