Zahraničí

Z Indie se šíří nová mutace covidu. Izrael řekl, jak na ni zabírají vakcíny

Z Indie se šíří nová mutace covidu. Izrael řekl, jak na ni zabírají vakcíny
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images Zdroj: Getty Images

Do Izraele pronikla indická mutace koronaviru. Lékaři tam objevili už osm případů. Vakcíny podle odborníků na novou mutaci účinkují jen částečně.

V Izraeli už zdravotníci naočkovali víc než polovinu obyvatel proti covidu-19. Země je tak pravděpodobně první na světě, která dosáhla tzv. kolektivní imunity. Nedávno tam ale testy odhalily osm případů nákazy indickou mutací. Izraelské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že u sedmi z nich se jednalo o lidi, kteří přicestovali ze zahraničí.

Izraelští odborníci se domnívají, že proti indické mutaci by měla alespoň částečně účinkovat vakcína od společností Pfizer/BioNTech. V úterý to podle agentury Reuters oznámil ve veřejnoprávním rozhlasu Kan profesor Hezi Levy z izraelského ministerstva zdravotnictví.

Související obsah

"Domníváme se, že vakcína od Pfizeru je proti ní účinná, i když jen omezeně," řekl rozhlasu Levy.

Izrael má celkem 9,3 milionu obyvatel. Naočkovaných je kolem 81 % nad 16 let. Počty pacientů s covidem-19 v zemi zároveň v posledních týdnech prudce klesají.

Mutaci covidu-19, která se poprvé objevila v Indii, na svých zaznamenali také ve Velké Británii a Irsku. V Česku zatím výskyt této mutace hlášen nebyl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz