Domácí

Škola má problém. Antigenní testy byly negativní, dvě děti ale mají covid

Pravidelné testování dětí mělo zajistit bezpečné prostředí ve školách. Na Jihlavsku ale testy zřejmě neodhalily virem nakaženého chlapce. Celá třída je teď v karanténě a nakažené je i další dítě.

Jihlavská základní škola řeší velký problém. Minulé pondělí při antigenním testování žáků byly všechny děti negativní. Později se ukázalo, že jedno z dětí onemocnělo. Antigenní test ale nic neprokázal, a to i přes příznaky nemoci.

Nyní je celá třída ve dvoutýdenní karanténě. Ani druhé kolo testování, které bylo ve čtvrtek, neprokázalo jediný pozitivní test. Nakažení jsou ale už dva žáci. U toho druhého zatím není podle tamní hygienické stanice jisté, zda k nákaze přišel ve třídě nebo mimo školu.

Související obsah


"Momentálně máme jednu třídu v karanténě. Testy, které tu proběhly, byly u všech negativní, ale posléze se zjistilo, že chlapec, který docházel do školy, onemocněl," uvedl ředitel Základní školy Evžena Rošického František Svoboda.

"Hygiena nám poté oznámila, že celá třída jde do karantény. Dodržujeme všechny hygienické podmínky. Děti testujeme, dostatečně větráme," dodal ředitel školy.

Antigenní testy měly zajistit bezpečný a trvalý návrat žáků do škol. Počty pozitivních dětí ve školách jsou podle lidí podezřele nízká a začalo se spekulovat o tom, zda by nebylo lepší variantou, kdyby děti byly testovány pomocí sad PCR testů.

Na ty by se podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergerera (za ANO) mohlo částečně přejít, pokud se podaří zajistit vhodné odběrové sety a laboratorní kapacity. Antigenní testy jsou levnější a rychlejší. Ve prospěch PCR testů hraje přesnost.

Rozhovor s ředitelem ZŠ E. Rošického Františkoem Svobodou si poslechněte zde:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz