Domácí

Hnilička bude jednat o rozvolnění ve sportu. Chce uvolnit podmínky pro amatéry

Hnilička bude jednat o rozvolnění ve sportu. Chce uvolnit podmínky pro amatéry
Zdroj: TV Nova

Amatérští sportovci se od pondělí pravděpodobně na sportoviště ve větším počtu ještě nevrátí. Plán na rozvolnění budou v sobotu projednávat předseda Národní sportovní agentury a ministr zdravotnictví. Výsledek schůzky probere v pondělí vláda.

Zástupci sportovního prostředí chtějí další rozvolnění podmínek pro amatérský sport. V sobotu bude předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička projednávat s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO) upravenou verzi programu Restart sportu.

"Připravujeme materiál na sobotní jednání s panem ministrem Arenbergerem, kde budeme řešit rozvolňování sportu. Pokud jím bude plán akceptován, chtěli bychom, aby šel hned na pondělní vládu," potvrdil pro TN.cz mluvčí NSA Jakub Večerka.

Konkrétní návrh na další rozvolnění pro sport zatím NSA nezveřejnila. "Po sobotním jednání s ministrem se výsledná verze může od té původní lišit. Všeobecně se ale dá říci, že naše priority jsou zvýšení počtu amatérů a dětí na venkovních sportovištích, povolení kontaktu mezi sportovci, otevření vnitřních sportovišť a na závěr spuštění amatérských soutěží," dodal.

Související obsah

Upravená verze programu Restart sportu bude obsahovat i kritéria rozvolňování. To bude závislé na tzv. incidenčním číslu, tedy týdenním přírůstku nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Jeho konkrétní hodnoty například pro povolení kontaktních tréninků dvaceti dětí venku budou také předmětem sobotního jednání. Zástupci vlády v posledních dnech mluvili jako o "magické" hranici o počtu 100 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

V Evropě je Česká republika už poslední zemí, kde je amatérský sport, tedy sport dětí a mládeže, omezen. Aktuálně mohou Češi venku sportovat ve dvojicích. Na jednom sportovišti pak takových dvojic může být pouze šest a musí mezi nimi být velké rozestupy.

Zástupci sportovců o rozvolňování vyjednávali i minulý týden. Více e dozvíte v reportáži TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz