Domácí

Změna pro sportovce! Při tréninku se zkrátí rozestupy mezi skupinkami

Od konce dubna čeká sportovce další změna, nově bude vzdálenost mezi skupinkami zkrácena z 10 metrů na 6. V sobotu o tom informoval ministr zdravotnictví Petr Arenberberger (za ANO) po jednání s Národní sportovní agenturou (NSA) a Českou unií sportu (ČUS).

V sobotu se společně sešli zástupci sportu a ministerstva zdravotnictví, aby projednali další možné rozvolnění opatření v rámci sportování. Nově bude od 24. dubna vzdálenost mezi skupinkami zkrácena z 10 metrů na 6.

"S ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem jsme se domluvili, že součástí další vlny uvolňování bude i sport, a to minimálně co se týká rozestupů. Věřím, že epidemiologická situace dovolí i další kroky. V úterý budeme dopracovávat s náměstkem ministra Restart sportu, podle kterého by se rozvolňování řídilo," uvedl šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

Související obsah

Fotbal jeden na jednoho, veslování maximálně ve dvou na jedné lodi, judo místo na tatami v tělocvičně venku. Tak probíhají aktuálně tréninky amatérských sportovců v souladu s vládními opatřeními.

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) už v pátek uvedl, že návrat žáků do škol společně se sportem je prý naprostá priorita.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz