Domácí

Schillerová promluvila o rozvolňování! Má probíhat po týdnech

Protiepidemická opatření chce vláda postupně rozvolňovat v několika krocích po týdnech. Ve Snídani s Novou to potvrdila ministryně financí Alena Schillerová. Uvedla také, že původní protiepidemický systém PES, se kterým přišel bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný, už pro vládu není relevantní.

"Nebudeme se už bavit o systému PES. Bude to jakýsi plán, který bude rozvolňovat po týdnech. Počítáme s tím, že by se otevřely malé obchody, pokračovalo by se v otvírání školek a škol, otevřely by se také některé služby, na což všichni čekáme," doplnila Schillerová, podle které se konečně blížíme k normálnímu životu.

Vláda ve čtvrtek oznámí finální plán a spolu s ním řekne, jak to bude dál s kompenzačními bonusy. Do konce května byl prodloužen program Antivirus, podobně by se tak mělo stát i s kompenzačním bonusem.

Související obsah

"Konkrétní data, kdy se bude otvírat, řekneme po skončení vlády. Musíme se ve sboru rozhodnout. Plán znovuotevření je ale určitě na stole, každý den o něm debatujeme," uvedla Schillerová, která doplnila, že otvírání je podmíněno epidemickou situací a denní přírůstky nových případů by se měly pohybovat okolo 1450.

Ministryně financí také hovořila o Daňové Kobře. Jde o projekt, který se zaměřuje na daňové úniky, podvody a trestné činy. Za posledních sedm let zachránil státu 13 miliard korun. Ty se podle Schillerové dají přepočítat jako 5400 korun pro každého důchodce.
 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.


Schillerová: Obchody a služby budou postupně otvírat po týdnech. Na video se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz