Krimi

Ruský konzulát v Brně někdo polil kečupem. Policie hledá pachatele

Ruský konzulát v Brně někdo v pátek nad ránem postříkal kečupem. Případem se zabývá policie, která hledá pachatele. Incident se odehrál v době, kdy jsou vztahy mezi Českem a Ruskem velmi napjaté kvůli novým informacím k výbuchům ve Vrběticích v roce 2014.

Událost se stala v pátek nad ránem v ulici Hlinky, kde se ruský konzulát nachází. "Případ kvalifikujeme jako poškození cizí věci. Hlášení jsme dostali nad ránem,“ řekl TN.cz policejní mluvčí Pavel Šváb.


Pachatel, který ruský konzulát postříkal kečupem, je zatím neznámý. Policisté se případem intenzivně zabývají a vyhodnocují kamerové záznamy. "Škoda vyčíslena ještě nebyla,“ uzavřel Šváb.

Související obsah


Incident se odehrál v době, kdy jsou vztahy Česka s Ruskem velmi napjaté. České tajné služby totiž zjistily, že na explozích ve Vrběticích se měli podílet ruští agenti. Na základě těchto informací ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) rozhodl o vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády.


Rusko na tuto situaci odpovědělo a zemi muselo opustit 20 zaměstnanců české ambasády. Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dal poté Rusům ultimátum a požadoval, aby se čeští diplomaté mohli vrátit do Moskvy.


Rusko nakonec slíbilo, že sníží množství zaměstnanců na české ambasádě a počty se tak v obou zemích vyrovnají. Více se dozvíte zde.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz