Krimi

Ruský konzulát v Brně někdo polil kečupem. Policie hledá pachatele

Ruský konzulát v Brně někdo v pátek nad ránem postříkal kečupem. Případem se zabývá policie, která hledá pachatele. Incident se odehrál v době, kdy jsou vztahy mezi Českem a Ruskem velmi napjaté kvůli novým informacím k výbuchům ve Vrběticích v roce 2014.

Událost se stala v pátek nad ránem v ulici Hlinky, kde se ruský konzulát nachází. "Případ kvalifikujeme jako poškození cizí věci. Hlášení jsme dostali nad ránem,“ řekl TN.cz policejní mluvčí Pavel Šváb.


Pachatel, který ruský konzulát postříkal kečupem, je zatím neznámý. Policisté se případem intenzivně zabývají a vyhodnocují kamerové záznamy. "Škoda vyčíslena ještě nebyla,“ uzavřel Šváb.

Související obsah


Incident se odehrál v době, kdy jsou vztahy Česka s Ruskem velmi napjaté. České tajné služby totiž zjistily, že na explozích ve Vrběticích se měli podílet ruští agenti. Na základě těchto informací ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) rozhodl o vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády.


Rusko na tuto situaci odpovědělo a zemi muselo opustit 20 zaměstnanců české ambasády. Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dal poté Rusům ultimátum a požadoval, aby se čeští diplomaté mohli vrátit do Moskvy.


Rusko nakonec slíbilo, že sníží množství zaměstnanců na české ambasádě a počty se tak v obou zemích vyrovnají. Více se dozvíte zde.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz