Zahraničí

Vede v očkování, drtí nákazu. Izrael hlásí za den nula mrtvých s covidem

Vede v očkování, drtí nákazu. Izrael hlásí za den nula mrtvých s covidem
Zdroj: Profimedia

Izrael, který už dlouho vede pomyslný celosvětový závod v rychlosti očkování svých obyvatel, oznámil průlom. Po téměř roce v zemi ve čtvrtek neumřel ani jeden pacient s covidem-19. To se tam naposledy stalo loni v červnu.

"Tohle je úžasný úspěch zdravotního systému a izraelských občanů. Společně koronavirus vymýtíme," neskrývá na sociálních sítích nadšení tamější ministr zdravotnictví Juli Edelstein.

Právě data jeho resortu ukázala, že ve čtvrtek v Izraeli nikdo zákeřné nákaze nepodlehl, když bilance mrtvých zůstala na čísle 6346. Jak připomíná britská BBC, naposledy úřady v blízkovýchodní zemi hlásily za jeden den nula mrtvých s covidem loni na konci června, kdy šíření viru přiškrtil tvrdý lockdown.

Související obsah

Izrael navíc ve čtvrtek dosáhl dalšího milníku v boji s covidem, když překročil hranici pěti milionů vakcinací. Země je v proočkovanosti svých obyvatel světovým lídrem, podle dat tamějšího ministerstva zdravotnictví už obě dávky vakcíny dostalo přes 53 procent devítimilionové populace. Podle portálu Our world in data v Izraeli na 100 obyvatel připadá 120 podaných dávek vakcíny.

Místní experti se domnívají, že Izraelci se blíží dosažení kolektivní imunity proti covidu-19. Počet případů i úmrtí tu totiž padá navzdory tomu, že země už delší dobu postupně rozvolňuje zavedená opatření.

Připomeňte si vývoj v Izraeli v reportáži TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz