Domácí

Lidé vzali zoologické zahrady útokem! Tvořily se fronty i kolony. VIDEO

Slunečné počasí vylákalo v sobotu k návštěvě zoologických zahrad ohromné množství lidí, před některými se už dopoledne tvořily dlouhé fronty. Do areálů totiž vzhledem k protiepidemickým opatřením může pouze omezené množství lidí.

V souvislosti s rozvolňováním mimořádných opatření se můžou lidé opět podívat do zoologických zahrad. Ty přivítaly návštěvníky poprvé 12. dubna, stále pro ně ale platí poměrně přísná pravidla. Jedním z nich je i omezení kapacity návštěvníků.

To, že zoologické zahrady mohou vpouštět jen omezené množství lidí, se u některých projevilo v sobotu, kdy hezké počasí vylákalo lidi ven. Například pražská zoologická zahrada se zaplnila už dopoledne.

Vyrazili jste do zoologické zahrady a narazili jste na dlouhé fronty nebo kolony? Záběry a fotografie můžete posílat na e-mail zpravy@nova.cz nebo na profil TN.cz na facebooku.

Související obsah

"Právě jsme dosáhli maximální povolené kapacity 4 000 návštěvníků v jeden čas a Zoo Praha byla dočasně uzavřena. U tří vchodů je nyní celkem asi 100 čekajících. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení," informovala Zoo Praha na sociálních sítích v 10:40. Do půl jedné se v zahradě vystřídalo dalších 600 lidí.

Vzhledem k množství návštěvníků a zájemců se na příjezdových cestách k zahradě tvořily dlouhé kolony. "Teď jedeme okolo Zoo Praha a je neskutečně přeplněno. Asi 10 plných autobusů v koloně, fronta až v tunelu Blanka a všude okolo. Davy lidí mířících do zoo, naprosto plná parkoviště," popsala dopoledne svoji zkušenost čtenářka TN.cz.

Podobná situace panovala také například v Plzni, kde se rovněž tvořila dlouhá fronta. Na vstup do zahrady se odpoledne čekalo 30 až 40 minut.

"Vážení příznivci, tento stav nastal poprvé v naší historii, musíme respektovat vládní podmínky okamžité obsazenosti. Vstup bude regulován dle aktuální situace. Pomůžete nám rozložením návštěvy v čase, lidé zblízka do všedních dní. O víkendech - dokud budou tyto podmínky - brzy dopoledne nebo i v pozdějším odpoledni. Děkujeme za pochopení," radí výletníkům plzeňská zoologická zahrada.

Související obsah

Zoo v Brně hlásí také velkou návštěvnost, zájem byl výrazný i o minulém víkendu, delší fronty se ale podle mluvčí Moniky Brindzákové zatím netvoří, lidé chodí průběžně.

Jiné zoologické zahrady a další společnosti, jako jsou Zoo Zlín či Safari Park Dvůr Králové, zvolily pro kontrolu množství návštěvníků jinou taktiku a prodávají vstupenky převážně on-line. Výjimky pro vstup se týkají například držitelů permanentek.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz