Zahraničí

Kvůli covidu už rok vychovává cizí dítě. Praví rodiče jsou zoufalí

Kvůli covidu už rok vychovává cizí dítě. Praví rodiče jsou zoufalí
Zdroj: Profimedia

Američanka Emily Chrislipová už téměř rok vychovává cizí dítě. Holčičku přitom měla původně jen odnosit a porodit manželskému páru z Číny. Ti si ale kvůli pandemii koronaviru pro dítě stále nemůžou přijet.

Pětatřicetiletá Emily ze státu Idaho chtěla pomoci páru z Číny, který hledal náhradní matku. S dvojicí se domluvila, že jim odnosí dítě a po porodu jim ho předá, tak jak je to v těchto případech obvyklé.

Čínský pár měl být i u porodu a v nemocnici měli mít vlastní pokoj pro sebe a miminko. Celý plán ale zhatila pandemie koronaviru. 

Když se holčička v květnu 2020 narodila, tak nejenže u toho Číňané nebyli, ale kvůli nařízení tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa nemohli přijet ani poté.

Související obsah

Emily a její manžel Brandon kvůli tomu čelili těžké volbě. Holčičku mohli předat do péče profesionální chůvy, ale rozhodli se, že si ji nechají u sebe.

"Myslela jsem, že to bude maximálně na čtyři týdny," řekla Emily americkému magazínu People. Doba se ale neustále protahovala. A tak i více než 10 měsíců po porodu zůstává malá holčička stále v rodině Emily. Její biologičtí rodiče se ovšem nevzdávají a snaží se do USA dostat. 

Související obsah

"Žijeme ze dne na den a pevně doufáme, že se sem dostanou, než bude mít první narozeniny," věří Emily. "Zřejmě nebude takový problém, aby se dostali do USA, ale hrozí jim problémy při návratu do Asie," dodala žena. 

Emily, která má s manželem Brandonem ještě syna Camdena, tak nezbývá než doufat, že koronavirová opatření brzy poleví.

Těhotné ženy v dnešní době řeší otázku, zda se nechat očkovat proti nemoci covid-19. Podívejte se, co radí vakcinologové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz