Domácí

Města pomáhají podnikatelům. Nabízí jim slevy i reklamu zadarmo

Řada měst se rozhodla pomoci provozovatelům restaurací a obchodů znovu nastartovat jejich podnikání. Nejčastěji odpouští nájmy v městských prostorech nebo za předzahrádky. Některá města majitelům nabídla zdarma prostor pro reklamu.

Restaurace, obchody a služby jsou stále zavřené. Majitelům těchto provozoven se snaží města napříč republikou pomoci. Třeba v Jindřichově Hradci nabídli reklamu na měsíc zdarma. Město podnikatelům vylepí plakát na 16 reklamních ploch.


"Ve dvou čtrnáctidenních kampaních umožníme na měsíc květen podnikatům se prezentovat. Je to zaměřeno na podnikatele, kteří měli své provozovny uzavřeny," místostarosta Jindřichova Hradce Radim Staněk (ODS). Plakáty mohou podnikatelé městu nosit od soboty. Jen během dopoledne přišlo pět zájemců. "Když bude kapacita ploch dostačující, tak moc rádi plakát vyvěsíme i těm podnikatelům, co přímo ve městě nepodnikají," dodal Staněk. 

Související obsah

Poplatek za reklamní stojany odpouštějí třeba v Českém Krumlově. Město zároveň do konce června snížilo tamním podnikatelům nájem o čtvrtinu a zrušilo poplatek za zábor veřejného prostranství.


"Tím chceme umožnit podnikatelům nastartovat novou turistickou sezónu, aby mohli se svými nabídkami, zbožím, popřípadě služeb vyjít do ulic," vysvětlil starosta Českého Krumlova Dalibor Carda (ČSSD). Krumlov odpouštěním poplatků přijde o tři čtvrtě milionu korun.

A podobně jako v Českém Krumlově chtějí pomoci nastartovat turismus i v hlavním městě. Praha odpustí podnikatelům poplatky za zábor a nájem za předzahrádky. Hoteliéři a tedy ani turisté nebudou muset až do konce letošního roku platit místní poplatky z ubytování.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz