Domácí

Vydatný déšť zvedl hladiny řek! První povodňový stupeň platí na řadě míst

Kvůli vydatným dešťům, které od noci na neděli sužují Česko, se začaly zvedat hladiny některých řek. V platnosti je povodňová bdělost, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). První povodňový stupeň je aktuálně na dvou místech. Krkonoše zase zasáhla chumelenice.

V současné době je první povodňový stupeň na řece Řasnici ve Frýdlantu, kde překročil tok tento stupeň asi deset minut před desátou hodinou dopoledne. První povodňový stupeň platí rovněž na toku ve Středočeském kraji. Hladina se zvýšila na Červeném potoce v Hořovicích.

Související obsah


Od půlnoci platí povodňová bdělost, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, pro Středočeský, Plzeňský, Ústecký, Liberecký, Pardubický, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Očekává se, že hladiny řek se budou zvyšovat.


Může za to vydatný déšť, který trápí Česko. "Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku," míní odborníci.

Srážky, avšak sněhové, trápí také Krkonoše. Podle informací TV Nova se tam teplota pohybuje kolem nuly a za posledních několik hodin připadlo asi 10 centrimetrů nového sněhu.

Krkonoše sužuje chumelenice. Video ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz