Domácí

Vydatný déšť zvedl hladiny řek! První povodňový stupeň platí na řadě míst

Kvůli vydatným dešťům, které od noci na neděli sužují Česko, se začaly zvedat hladiny některých řek. V platnosti je povodňová bdělost, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). První povodňový stupeň je aktuálně na dvou místech. Krkonoše zase zasáhla chumelenice.

V současné době je první povodňový stupeň na řece Řasnici ve Frýdlantu, kde překročil tok tento stupeň asi deset minut před desátou hodinou dopoledne. První povodňový stupeň platí rovněž na toku ve Středočeském kraji. Hladina se zvýšila na Červeném potoce v Hořovicích.

Související obsah


Od půlnoci platí povodňová bdělost, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, pro Středočeský, Plzeňský, Ústecký, Liberecký, Pardubický, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Očekává se, že hladiny řek se budou zvyšovat.


Může za to vydatný déšť, který trápí Česko. "Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku," míní odborníci.

Srážky, avšak sněhové, trápí také Krkonoše. Podle informací TV Nova se tam teplota pohybuje kolem nuly a za posledních několik hodin připadlo asi 10 centrimetrů nového sněhu.

Krkonoše sužuje chumelenice. Video ZDE:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz