Koronavirus

Umírají přemnožení primáti, napsal lékař Pollert o covidu. Lidé jej sepsuli

Umírají přemnožení primáti, napsal lékař Pollert o covidu. Lidé jej sepsuli
Zdroj: Profimedia

Vlna nevole se snesla na bývalého olympionika a lékaře Lukáše Pollerta poté, co se na svém Twitteru vyjádřil k umírání lidí s covidem-19. Podle Pollerta jde pouze o umírání přemnožených primátů, a nakonec se ukáže, že se vlastně nic nestalo. Lidem se však slova lékaře nelíbí a považují je za neúctu k zemřelým.

Názory lidí týkající se onemocnění covid-19 často rozdělují společnost. Někteří koronavirus považují za opravdový problém, jiní jsou naopak k celému onemocnění skeptičtí. Vlnu nevole na sebe aktuálně strhl bývalý olympijský vodní slalomář a současný lékař Fakultní nemocnice v Motole Lukáš Pollert.

"Nakonec se ukáže, že se vlastně nestalo skoro nic. Obecně vzato, ve světě, kde se naprosto neúnosně přemnožil jeden druh primátů, jemuž se podařilo už téměř dokonale zlikvidovat ostatní formy života, došlo k okrajovému snížení jeho populace. V této chvíli to jsou necelé 3 promile," napsal Pollert na svůj Twitter.

Související obsah


Tento výrok však okamžitě narazil na negativní reakce od ostatních uživatelů sociální sítě, kteří jej považují za nevhodný a neetický. Reagoval také například režisér Jan Hřebejk: "Takhle umřeli na Španělskou chřipku primáti Schiele nebo Apolinaire...Ta dehumanizace je prostě ošidná," reagoval režisér.


Slova lékaře rozhořčila také uživatelku Lucii Novákovu. "Nakonec se ukázalo, že si jako lékař vůbec nevážíte lidského života a zbytečně zemřelých. Řekněte to do očí lidem, kterým zbytečně zemřeli rodiče, nebo třeba manžel. Jako lékař byste vůbec neměl pracovat," napsala žena. "Kdybych umíral na covidovém lůžku, byl bych moc rád, kdybyste přišel, chytil mě za ruku a řekl mi: Nic se neděje, jste prostě jen součástí okrajového snížení populace o 3 promile," přidal se s reakcí uživatel Bimbál.

Související obsah


Někteří ale naopak slova lékaře podporují. "Jak koukám podle komentářů je to tu sama covid ovce," reagoval na negativní komentáře pod tweetem další z uživatelů Twitteru.


Ve světě už zemřelo od začátku pandemie více než 3,2 milionů lidí, přičemž v České republice s onemocněním covid-19 jich podlehlo přes 29 tisíc. Celkově se v Česku nakazillo přes 1,6 milionu lidí, což je více než 10 procent občanů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz