Zahraničí

Očkování pro děti? EMA řeší žádost, aby vakcínu mohli dostat i dospívající

Očkování pro děti? EMA řeší žádost, aby vakcínu mohli dostat i dospívající
Zdroj: TV Nova

Evropská léková agentura začala vyhodnocovat žádost o rozšíření používání vakcíny Covid-19 Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech, nově by v případě schválení žádosti mohla být podávána i dětem od 12 do 15 let. V současné chvíli je u této vakcíny doporučeno očkovat pouze lidi starší 16 let.

Za vakcínou Comirnaty stojí společnost Pfizer/BioNTech. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) nyní informovala o tom, že začala vyhodnocovat žádost, aby vakcína mohla být používána i u dětí mezi 12 a 15 lety.

Výbor pro humánní léčivé přípravky agentury EMA nyní provede urychlené vyhodnocení údajů, které společnost předložila. Součástí jsou výsledky probíhající studie, která zahrnuje i dospívající od 12 let.

Výbor svoje rozhodnutí předá Evropské komisi, která následně vydá závazné rozhodnutí. To by mělo padnout do června, pokud nebude výbor potřebovat další doplňující informace.

Související obsah

"Vakcína Comirnaty obsahuje molekulu označovanou jako "messenger RNA" (mRNA), která obsahuje instrukce k tvorbě proteinu ze SARS-CoV-2, tedy viru, jenž způsobuje onemocnění Covid-19. Vakcína Comirnaty neobsahuje samotný virus a nemůže vyvolat onemocnění COVID-19," vysvětluje Státní ústav pro kontrolu léčiv.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz