Zahraničí

Očkování pro děti? EMA řeší žádost, aby vakcínu mohli dostat i dospívající

Očkování pro děti? EMA řeší žádost, aby vakcínu mohli dostat i dospívající
Zdroj: TV Nova

Evropská léková agentura začala vyhodnocovat žádost o rozšíření používání vakcíny Covid-19 Comirnaty od společností Pfizer a BioNTech, nově by v případě schválení žádosti mohla být podávána i dětem od 12 do 15 let. V současné chvíli je u této vakcíny doporučeno očkovat pouze lidi starší 16 let.

Za vakcínou Comirnaty stojí společnost Pfizer/BioNTech. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) nyní informovala o tom, že začala vyhodnocovat žádost, aby vakcína mohla být používána i u dětí mezi 12 a 15 lety.

Výbor pro humánní léčivé přípravky agentury EMA nyní provede urychlené vyhodnocení údajů, které společnost předložila. Součástí jsou výsledky probíhající studie, která zahrnuje i dospívající od 12 let.

Výbor svoje rozhodnutí předá Evropské komisi, která následně vydá závazné rozhodnutí. To by mělo padnout do června, pokud nebude výbor potřebovat další doplňující informace.

Související obsah

"Vakcína Comirnaty obsahuje molekulu označovanou jako "messenger RNA" (mRNA), která obsahuje instrukce k tvorbě proteinu ze SARS-CoV-2, tedy viru, jenž způsobuje onemocnění Covid-19. Vakcína Comirnaty neobsahuje samotný virus a nemůže vyvolat onemocnění COVID-19," vysvětluje Státní ústav pro kontrolu léčiv.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz