Krimi

Požár v Kralupech nad Vltavou má dohru. Oheň byl nejspíše dílem žháře

Obří požár, který loni v listopadu zničil balírnu ryb v Kralupech nad Vltavou, zřejmě založil žhář. Středočeská policie televizi Nova potvrdila, že nedávno změnila právní kvalifikaci a případ teď vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. A upřesnila také škodu způsobenou požárem. Ta se vyšplhala na více než 200 milionů korun.

Středočeští hasiči vyjížděli minulý rok k požáru haly v Kralupech nad Vltavou. Místo zásahu nemuseli dlouze hledat, plameny a vysoký sloup kouře byl spolehlivě vidět už z dálky.

V hale bylo v tu chvíli zhruba šedesát zaměstnanců, kteří se přes jedny dveře snažili dostat ven. Všichni to naštěstí stihli. Vypadá to ale, že právě někdo z nich oheň zapálil. A asi úmyslně.

"Případ prověřujeme pro úmyslný trestný čin obecného ohrožení a trestní sazba, která by hrozila případnému pachateli, je od osmi do patnácti let,“ informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Související obsah

V hale se balily chlazené ryby, byly v ní tuny hořlavého materiálu. "Případ prověřujeme pro úmyslný trestný čin obecného ohrožení a trestní sazba, která by hrozila případnému pachateli, je od osmi do patnácti let," dodala Suchánková.

"Nejhorší byl ten psychický tlak, protože jsme nevěděli, co budeme dělat, kam výrobu přesuneme. A samozřejmě šlo taky o dost peněz," uvedl generální ředitel společnosti Bidfood Bohumil Volf.


Výrobu se ale podařilo brzy obnovit v náhradním závodě. Teď jede na padesát procent. Na místě stržené haly vyroste nová, moderní, a ještě větší za zhruba 340 milionů korun. Stavět by se mělo začít v řádu několika týdnů. Přípravné práce už začaly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz