Zahraničí

Srbsko začne lidem platit za očkování, dostanou skoro šest stovek

Srbsko začne lidem platit za očkování, dostanou skoro šest stovek
Zdroj: Profimedia

Srbska vláda začne vyplácet odměny lidem, kteří se nechají do konce května naočkovat minimálně jednou dávkou vakcíny. Každý, kdo se nechá naočkovat, dostane zhruba 600 korun. Vláda tak chce podpořit zájem o očkování.

Srbský prezident Aleksandar Vučić uvedl, že stát nabídne peníze obyvatelům, kteří se nechali naočkovat vakcínou proti covidu-19. Země tak chce podpořit u lidí zájem o očkování. "Chceme odměnit zodpovědné,“ řekl Vučić.


Srbsko odmění všechny lidi, kteří se nechali nebo nechají naočkovat do konce května. Stát donedávna vedl v rychlosti očkování na Balkánském poloostrově, ale zájem obyvatel o očkování v posledních týdnech opadl, informuje agentura Anadolu.

Související obsah


Vláda informovala, že každému naočkovanému zaplatí 3 000 denárů, což je zhruba 600 korun. "Nechceme diskriminovat ty, kteří se rozhodli nenaočkovat, zároveň ale chceme odměnit lidi, co se naočkovat nechali a prokázali tak svou zodpovědnost vůči ostatním," dodal Vučić.


Ze sedmi milionové populace Srbka už dostalo očkování 1,3 milionů obyvatel. Celkově se v zemi koronavirem nakazilo přes 600 tisíc lidí a 6,4 tisíc jich nemoci podlehlo.

Covid už se šíří i na Mount Everestu, očkování ve světě se zrychluje. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz