Domácí

Kulturní akce pro stovky lidí. Zaorálek přiblížil plán rozvolnění od 17. května

Kulturní akce pro stovky lidí. Zaorálek přiblížil plán rozvolnění od 17. května
Zdroj: TV Nova

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) ve čtvrtek po jednání s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou přiblížil možné rozvolnění kultury. Ve hře jsou možné vnitřní i vnější akce pro stovky lidí.

Ministr Lubomír Zaorálek ve čtvrtek na sociálních sítích oznámil možný scénař rozvolnění kultury v následujících týdnech. Už od 17. května by mohly být povoleny akce pro stovky lidí. Nejprve ale plán musí schválit vláda.

"Pokud nám to vláda v pondělí schválí, od 17. 5. bude možné rozjet venkovní kulturní akce s účastí až 700 sedících diváků a vnitřní akce s účastí až 400 diváků a v týdnu od 24. 5. se pak tato kapacita navýší na 1000 venku a 500 vevnitř vždy při kapacitě 50 procent," uvedl Zaorálek na sociálních sítích.

Mm skvlou zprvu pro kulturu

Mm skvlou zprvu pro kulturu Pokud nm to vlda v pondl schvl, od 17. 5. bude mon rozjet venkovn kulturn...

Zveejnil(a) Lubomr Zaorlek dne tvrtek 6. kvtna 2021

Související obsah

Ministr zároveň dodal, že vše bude muset probíhat za přísných hygienických podmínek s použitím antigenních či PCR testů a s ochranou dýchacích cest.

Podle Zaorálka zároveň ve čtvrtek došlo k dohodě, která určuje základní parametry rozvolnění pro kulturu pro následující týdny a měsíce. "Na dnešním jednání s náměstkyní ministra zdravotnictví a hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou a jejím týmem, kterého se rovněž zúčastnili zástupci kulturní obce, jsme se tak konečně dohodli na základních parametrech plánu rozvolnění," napsal.

Divadla a kina se otevřou 24. května. Ministr sliboval jiné datum, stěžují si. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz