Zahraničí

Při výbuchu u školy v Kábulu zemřely desítky lidí. Oběti jsou převážně dívky

Několik explozí v sobotu otřáslo afghánským Kábulem nedaleko dívčí školy. Počet mrtvých sahá do desítek. Mezi obeťmi jsou převážně mladé studentky, které navštěvovaly školu a zrovna z ní odcházely.

Podle některých médií při výbuchu zahynulo nejméně 25 lidí, jiná uvádějí minimálně čtyři desítky. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tariq Arian oznámil, že počet obětí by se mohl ještě zvýšit. Dalších několik desítek lidí skončilo zraněných.

K explozím došlo v sobotu odpoledne v blízkosti školy pro dívky, informoval afghánský internetový deník Tolo News. Stalo se to v době, kdy studentky zrovna odcházely ze školy. Většinu obětí tak tvoří právě tyto dívky.

Nejprve měla explodovat bomba umístěná na automobilu, posléze se ozvaly další dvě exploze. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán účast popřelo a čin odsoudilo vzhledem k tomu, že byl mířený na civilisty.

Jak uvádí televize Al-Džazíra, událost se stala ve čtvrti, kde žije mnoho šíitských muslimů. V minulých letech tam proběhlo několik útoků Islámského státu.

Související obsah

"Strašlivý útok v Kábulu je opovrženíhodným teroristickým činem. Vzhledem k tomu, že byl zaměřený na studentky dívčí školy, je to útok na budoucnost Afghánistánu. Na mladé lidi odhodlané zlepšit situaci ve své zemi. Naše myšlenky jsou se všemi postiženými," napsala na twitteru delegace Evropské unie v Afghánistánu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz