Domácí

Poblíž Luční boudy zasypal sníh sanitku, převážela psího pacienta

I když kvetou tulipány, na českých horách se zima zatím nevzdává. V závěji tam v sobotu dokonce uvízla sanitka, která vezla bernardýna ke zvěrolékaři. Vyprostit se ji podařilo až v neděli.

Do šestimetrových bariér u Luční boudy dělala ve středu těžká technika pomalu tunel, aby cesta k ní nezapadla sněhem. Akce se povedla, ale páteční sněžení s větrem způsobily, že cestu znovu zasypal sníh, což zkomplikovalo jednu záchrannou akci.

Desetiměsíční bernardýn Bohouš měl totiž namířeno z Luční boudy na veterinu do Trutnova. "Měl zánět spojivek, nedalo se to odložit, obě víčka měl slepený," vysvětlil horský záchranář Stanislav Beneš.

Související obsah

Už samotná cesta dolů do podhoří vypadala hodně zle. Vítr se pohyboval kolem 100 kilometrů za hodinu. Sanitka tedy zůstala dvě noci v závěji, skoro nebyla vidět a Bohouš musel domů rolbou. Až když sníh trochu odtál, mohli ji vyprostit.

Není vyloučeno, že sníh může cestu znovu zavát. Horalové totiž pamatují frézování i 15. června. A nejenže Bohouš už dobře vidí, ale jako 70kilové štěně má i nadmíru síly.

Jan Houška TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz