Zahraničí

Dlouhé dny pátrání. Lékař, který léčil Navalného, se ztratil v lesích

Dlouhé dny pátrání. Lékař, který léčil Navalného, se ztratil v lesích
Zdroj: Profimedia

Záchranáři dlouhé dny pátrali po ruském lékaři, který dříve působil jako primář nemocnice, kde po otravě léčili Alexeje Navalného. Lékař se měl ztratit při lovu.

Alexander Murachovskij zmizel v pátek poté, co se vydal do lesa na své čtyřkolce z lovecké základny ve vesnici Pospelovo. Současný ministr regionální vlády dříve působil jako primář v nemocnici, kde se léčil opoziční politik Alexej Navalnyj.

Známí ho podle portálu life.ru hledali nejdříve sami, pak se obrátili na policisty. Do pátrací akce se zapojilo asi 100 lidí. V neděli byla nalezena čtyřkolka, na které Murachovskij zmizel.

V pondělí pak policie obnovila pátrání, tentokrát policisté podle life.ru oslavili úspěch a pohřešovaného nalezli ve vesnici Basly. Murachovskij podle všeho odmítl hospitalizaci a nechal se převést zpět na loveckou základnu.

Související obsah

Opoziční politik a kritik Vladimira Putina Alexej Navalnyj měl být otráven loni v srpnu, kdy se mu udělalo špatně během letu do Moskvy. Prvních několik dní strávil v nemocnici v ruském Omsku, kde lékaři tvrdili, že jde pouze o selhání organismu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz