Ekonomika

Lidé se houfně vrhli do obchodů, tvoří se i fronty. Zájem je hlavně o oblečení

Všechny dosud zavřené obchody a řada služeb se po několika měsících znovu otevřely. Lidé si nakoupí oblečení, elektro, nebo nábytek. Naopak restaurace - s výjimkou výdejních okének - nebo fitness centra mají i nadále zavřeno. Někde se lidé do obchodů nahrnuli ve velkém.

Poslední úpravy a doposud uzavřené obchody mohly po čtyřech měsících opět otevřít. Někteří zákazníci byli tak natěšeni, že se netajili tím, že celý den věnují právě nakupování. A natěšeni byli i samotní prodejci.

"Těšili jsme se moc, my jsme byli jednak zavření na podzim, pak se na chvíli otevřelo, tak jsme se všichni radovali, jak se bude prodávat. A po Vánocích už jsme vlastně neotevřeli, takže dlouhá doba. Nejhorší je, že se otevírá vždycky na léto, když kouknete na ten sortiment, tak naše sezona je jaro a podzim," povzdychla si provozovatelka obchodu Iveta Molana.

Související obsah

Lidé si od nynějška v kamenných obchodech nakoupí prakticky cokoliv. V prodejnách ale budou i nadále platit přísná hygienická opatření. Povinné je nošení respirátorů. Počet lidí na prodejní ploše je většinou omezen. Platí pravidlo jednoho zákazníka na patnáct metrů čtverečních prodejní plochy.

Někde se proto tvořily před obchody dlouhé fronty. "Přes půl hodiny už tu čekáme, a ještě hodinku určitě." "Já se jdu jenom podívat," svěřili se někteří z čekajících štábu TV Nova.

Pokud bude počet nakažených i nadále klesat, uspíší se otevírání i dalších služeb.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz