Videoreportáž

Mládě uvízlé velryby nezachránili. Po hodinách vyprošťování zemřelo

Velrybu, která v neděli uvízla ve zdymadle v řece Temži uprostřed Londýna, se sice záchranářům podařilo vyprostit, nakonec ji ale stejně museli nechat utratit. Zdravotní stav mláděte byl velmi špatný.

Týmu záchranářů se podařilo vyprostit velrybu, která uvízla v řece Temži uprostřed Londýna. Přibližně třímetrové mládě muselo z volného moře uplavat stovky kilometrů, než ho uvěznilo zdymadlo u jednoho z londýnských mostů. Jeho záchrana trvala několik hodin, nakonec však veterináři oznámili, že zvíře museli nechat utratit.

Stav velryby se po vytažení ze zdymadla prudce zhoršil a vyhlídky na její přežití se snížily, oznámila Julia Cable, národní koordinátorka z organizace pro záchranu mořských savců British Divers Marine Life Rescue (BDMLR).

Zvíře dostalo velkou dávku anestetik, informoval britský portál The Independent. "Veterináři jsou z londýnské zoo. Dají velrybě velkou anestetickou dávku, která ji uspí," objasnila novinářům v pondělí záchranářka zvířat.

Související obsah

"Veterináři mi vysvětlili, že látku budou aplikovat v blízkosti jater a anestetikum bude pomalu procházet celým tělem. Nemůžu vám říct, jak dlouho to bude trvat, dodala Cable. Všechny ale ubezpečila, že velryba by neměla nic cítit. "Jen ji uspávají," zakončila.

Velryba měřící přes 3,5 metru zůstala zaklíněná ve zdymadle poblíž Teddingtonu. Její záchraně přihlížely stovky lidí.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz