Zahraničí

Bezcovidový ostrov! Stát neměl za celou dobu jediný případ nákazy

Bezcovidový ostrov! Stát neměl za celou dobu jediný případ nákazy
Zdroj: Profimedia

Místo, kde se za celou dobu pandemie nevyskytl jediný případ nákazy. Tak lze popsat ostrovní stát Nauru. Místním se dokonce podařilo naočkovat celou tamní populaci a všechny, kteří na ostrov přicestují, okamžitě testují.

Malý ostrovní stát Nauru leží v jižním Tichém oceánu. Právě toto místo se za celou dobu koronavirové pandemie nesetkalo s jediným případem nákazy. Obyvatelé byli pravidelně testováni a k začátku května se ostrovanům podařilo dokonce naočkovat 7392 lidí. To představuje 108 % obyvatelstva. Tamní úřady uvedly, že do finálního čísla byli zahrnuti i cizinci, kteří na ostrov přicestovali za očkováním. Informace přinesl portál france24.com.

Související obsah

Podle šéfa očkovací kampaně Kierana Kekeho měl stát štěstí, že v zemi byl dostatek očkovacích látek. Zmínil také, že si Nauru chce udržet pověst bezcovidového ostrova, a proto stále intenzivně probíhají testy u všech, kteří na ostrov přicestují.

"S každým novým cestujícím přichází riziko, že se virus dostane na Nauru. Když se podíváme na Papuu-Novou Guineu, Fidži nebo Indii, vidíme, jak rychle se situace může změnit," uvedl Keke.

Počet nově nakažených koronavirem stále klesá, pandemie zpomaluje. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz