Domácí

Akce Labužník. Celníci rozbili gang, který nelegálně kšeftoval s cigaretami

Ostravští celníci dopadli gang, který nelegálně obchodoval s cigaretami. Stát měli na daních připravit o nejméně dvacet dva milionů korun.

Na případu s krycím jménem Labužník pracovala Celní správa ČR od listopadu loňského roku. Společně s kriminalisty si na skupinku Čechů došlápli v dubnu. Dva lidi zadrželi přímo při předání tří milionů korun za předchozí prodej nezdaněných cigaret. V poutech skončili i další čtyři podezřelí.

Při domovních prohlídkách celníci z havířovského útvaru odhalování závažné trestné činnosti a policisté našli více než dva miliony cigaret bez kolků, hotovost ve výši 765 tisíc korun a další důkazy.

Dále zadokumentovali dovoz a distribuci dalšího čtyř a půl milionu cigaret. Prodejem nezdaněných cigaret měl gang způsobit únik na spotřební dani ve výši nejméně dvaadvaceti milionů korun.

Související obsah

Celý případ celníci zadokumentovali a předali s návrhem na zahájení trestního stíhání detektivům z hospodářské kriminálky Moravskoslezského kraje. Za způsobení vysoké škody hrozí pachatelům v případě odsouzení až dvanáctiletý trest.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz