Domácí

Nejen wi-fi na zahrádkách. Vláda v opatřeních otáčela i dřív. PŘEHLED

Otočky, kotrmelce a změny v nařízeních jsou u vlády v době pandemie poměrně častým jevem. Nejde jen o změnu v pohledu na to, jak mohou být vybavené zahrádky v restauracích, zda se tam mohou používat wi-fi sítě nebo pouštět muzika. V minulosti se to stalo třeba u kelímků s kávou, svařeným vínem nebo s uzavřením firemního stravování.

Nápad s vypnutou wi-fi na restauračních zahrádkách je minulostí. Vláda ustoupila požadavkům hospodských. "Dospěli jsme společně k závěru, že wi-fi bude možné používat v těchto provozovnách," oznámil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

"Je vidět, že to rozhodování z tepla kanceláře je pořád nesmyslné," rýpnul si prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. "Cílem restauratérů není torpédovat nařízení vlády, naším cílem je se chovat zodpovědně. Teď není doba na to, abychom se hádali, teď je doba na to, aby se vše povedlo," je smířlivý zástupce gastronomů Luboš Kastner.

Některá vládní opatření, která už rok provázejí gastronomii, vypadají jako z říše čar a kouzel. Velmi často jsou narychlo zavedená, bez potřebné konzultace se zástupci restaurací anebo jejich výkladu nikdo nerozumí.

Související obsah

Svařák a langoše

Začátkem prosince minulého roku vláda vánoční trhy povolila, ale zakázala konzumaci jídla a nápojů u stánků. Ze dne na den tak tisíce litrů svařáku putovaly do kanálu.

Prodej kávy

V půlce prosince vyšlo další zmatečné opatření. Jakmile se rozvolnily restaurace a kavárny, vláda zakázala lidem odnášet si od výdejních okének čaj nebo kávu. Uvnitř jste si je ale vypít mohli. Ani ne za 72 hodin se už káva s sebou prodávat mohla.

Firemní stravování

Jepičí život mělo i opatření týkající se závodního stravování. Začátkem března z neděle na pondělí vláda uzavřela závodní jídelny a zaměstnanci jedli v šatnách, za volanty služebních vozů a nebo na pracovních strojích či v dílnách. Hned další den vláda závodky opět otevřela.

Zástupci restauratérů a hospodských věří, že s nimi vláda už bude včas o opatřeních a změnách jednat. Dosavadní přešlapy je prý stály statisíce korun.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz