Zahraničí

Ikonický Darwinův oblouk na Galapágách se zřítil do moře

Ikonický Darwinův oblouk na Galapágách se zřítil do moře
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejznámějších skalních útvarů na Galapágách zvaný Darwinův oblouk se zřítil do moře. Podle ekvádorského ministerstva životního prostředí se tak stalo v důsledku přirozené eroze, informuje CNN.

Snímky skalní brány, ze které po zřícení zbyly jen dva pilíře, v pondělí zveřejnilo na sociálních sítích ministerstvo spolu s prohlášením potvrzujícím tuto zprávu. "Bylo hlášeno zřícení Darwinova oblouku, atraktivního přírodního mostu, který se nachází méně než kilometr od hlavní oblasti Darwinova ostrova," uvedlo ministerstvo.

Darwinův oblouk tvořil přírodní kámen a svého času byl součástí Darwinova ostrova, na který je v současné době zakázán vstup turistům. Souostroví čítající přes 230 ostrůvků je pojmenované po anglickém biologovi Charlesi Darwinovi a je považováno za jednu z nejlepších potápěčských lokalit v Tichém oceánu.

Související obsah

Ostrovy jsou součástí Ekvádoru a nachází se stovky kilometrů od pobřeží země. Souostroví patří do světového dědictví UNESCO. Díky své bohaté biodiverzitě proslulo mnoha endemickými živočišnými a rostlinnými druhy.

Cestovní kancelář Aggressor Adventures, která organizuje skupinové výlety do různých destinací po celém světě, v příspěvku sdíleném na Facebooku uvedla, že jedna z jejích turistických skupin byla svědkem této události. "Bohužel dnes naši hosté na Galapágách zažili jedinečnou událost," podělila se společnost. "Dnes ráno v 11:20 místního času se jim před očima zřítil světoznámý Darwinův oblouk."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz