Krimi

Dvě ženy místo karantény chodily po nákupech. Hrozí jim vysoký trest

Šíření nakažlivé nemoci mají mít na svědomí dvě mladé ženy z Mostu. Obě se nakazily koronavirem a od hygieniků měly nařízenou izolaci. Přesto ale chodily nakupovat do obchodních center. Za porušení nařízení a šíření nemoci přitom hrozí vysoké tresty.

Dvě mladé ženy nakažené koronavirem chodily nakupovat, jako by se nechumelilo. Místo toho měly zůstat doma a nejméně deset dní se vyhýbat kontaktu s dalšími lidmi. V jednom z mosteckých supermarketů tak ohrozily desítky zákazníků i personál obchodu.

Policie neuvedla, jak se na ně přišlo, ale v podobných případech jde nejčastěji o udání nebo namátkovou kontrolu. Obě ženy policisté nekompromisně obvinili z trestného činu úmyslného šíření nakažlivé nemoci.

Související obsah

Stejné obvinění si vysloužil ještě jeden muž z Mostu. Ten jezdil po městě se známými, ačkoli měl být v karanténě. Přišla na něj namátková silniční kontrola, takže nebezpečí vystavil i policejní hlídku. Třiatřicetiletý recidivista skončil ve vazbě, kde měl být kvůli jiné trestné činnosti. Spolu s obviněním ze šíření nakažlivé nemoci mu ale hrozí osmiletý trest vězení.

Vláda úmyslné šíření koronaviru zařadila do jedné z nejpřísnějších sazeb, a pokud by někdo kvůli úmyslně šířené nemoci zemřel, mohl by trest dosáhnout až dvanácti let vězení.
 

mob, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz