Koronavirus

Babiš: 70% proočkovanosti by Česko mohlo dosáhnout do konce léta

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek v Televizních novinách na TV Nova poskytl rozhovor, kde podrobněji promluvil k očkovací strategii proti koronaviru.

Začátkem příštího týdne se má otevřít registrace na očkování proti koronaviru pro Čechy nad 35 let, později v týdnu pak i pro všechny starší 30 let. V Televizních novinách byl hostem premiér Babiš, který rozebral podrobnosti k očkování v Česku.

Na otázku, zda by v létě mohlo být doočkováno, odpověděl Babiš, že určitě. "Chceme dosáhnout proočkovanosti 70 procent u dospělé populace, doufejme, že do konce června se nám podaří naočkovat první dávkou 6,5 milionu našich občanů. Dodávky vakcín budou stoupat, v červenci dosáhneme vrcholu," řekl Babiš pro TV Nova.

Související obsah

Babiš také potvrdil, že bude dostatek vakcín pro obě věkové kategorie. "Tento týden jsme otevírali 40+, registrovalo se asi 220 tisíc nových zájemců. Vakcíny pouštíme podle toho, jaký je zájem, praktici dostávají Modernu," uvedl Babiš.

Přišla také otázka na situaci kolem majetku ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). "Podklady jsem ještě nečetl, dostal jsem asi kilo papírů. Mám to na víkend. Jak jsem avizoval, vyjádřím se příští týden," ujistil Babiš.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz