Koronavirus

Hoch na distanční výuce zaměškal 185 hodin, jeho otci nyní hrozí vězení

Až dvouleté vězení hrozí muži, jehož syn ignoroval distanční výuku na druhém stupni základní školy na Semilsku. Desetiletý školák má neomluvených téměř 200 hodin. Škola ho přitom vybavila vším, co potřeboval, včetně počítače. Školní inspekce očekává, že počty podobných odhalených případů teď s přechodem na prezenční výuku ještě vzrostou.

Školák se přihlašoval jen na předměty, které se mu líbily, třeba na angličtinu. Když měl matematiku, vymluvil se na technické potíže. Učitelé jeho počítač vícekrát překontrolovali a žádnou závadu neodhalili.


Vedení školy na Semilsku se k případu žáka 6. třídy nechce vyjadřovat. Zveřejnila ho až policie. "Zameškal vědomě na online výuce 185 hodin i přesto, že mu škola zapůjčila vlastní počítač," okomentovala mluvčí policie Ivana Baláková.


A když ani otec chlapce nápravu nezjednal, obrátila se škola na Orgán sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) a pak na policii. "Čtyřiatřicetiletému otci už jsme ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožování výchovy dítěte, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," dodala Baláková.

Související obsah


Podle libereckého náměstka hejtmana pro školství Dana Ramzera (ODS) další případy vyjdou najevo příští týden, kdy obdrží první oficiální statistiky. Jen město Frýdlant, kde je zároveň starostou, má takových žáků 14. "Myslím si, že je to všechno jenom vrchol ledovce. V žádném případě ty věci nebudeme pardonovat a budeme velice striktně dodržovat zákon," prohlásil.


Podle školní inspekce bude situace ještě mnohem horší na středních školách, a to hlavně v nematuritních oborech. "Tito žáci budou mít i neomluvené absence," uvedl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys. Celková čísla z celé republiky bude inspekce mít až v říjnu, kdy se sejdou všechny údaje.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz