Krimi

Kuriózní krádež: Zloději odvezli mnohatunový válec, museli mít jeřáb

Nezvyklý případ řeší policisté z Otrokovic. Zloději v nedalekém Tlumačově ukradli vystavený válec na úpravu asfaltových silnic. Historický exemplář sloužil jako reklama před jednou z firem.

Mnohatunový kolos je k vidění už jen na fotografiích. Těžko říct, kdo na válec dostal zálusk. V každém případě si zloději dali s jeho krádeží pořádnou práci.

"Měl sloužit jako propagace firmy. Podle dostupných zjištěných informací nakládka tohoto stroje probíhala za pomocí jeřábu a trvala minimálně tři hodiny," uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Jenomže po válci jako by se slehla zem. Nikdo nic neslyšel ani neviděl. Přitom jen pár desítek metrů od místa vede hlavní silnice mezi Otrokovicemi a Tlumačovem. Na dohled je i non-stop otevřená čerpací stanice.

Související obsah

"Před areálem firmy, který patřil firmě Porr, aktuálně už nepatří, zůstal válec. Jeho zmizení bylo nahlášeno policii. Cenu má historickou," řekla mluvčí společnosti Kateřina Malíková.

"Pokud můžete pomoci s odhalením organizátora této akce nebo podat jakékoliv informace k této události, ozvěte se, prosím, na linku 158," vyzvala veřejnost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Starý stavební stroj neměl motor, zprovoznit je ho takřka nemožné. Zloději ho nejspíš ukradli, aby ho po částech rozprodali do šrotu nebo se možná zalíbil nějakému sběrateli.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz